Bona Mater

mój blog

Uroda Zdrowie

Korzyści z łaźni parowej: dodatkowe bonusy do ciała z sesji relaksacyjnych

Łazienki parowe są zwykle uważane za relaksujący dzień w spa, a nawet wycieczkę na siłownię, jeśli czujesz się pobłażliwy – ale w rzeczywistości mają też wiele korzyści.

Łaźnia parowa, często spotykana w schronieniach i kurortach, to każde pomieszczenie, które jest rozgrzane do około 43-46°C i ma wilgotność równą lub bliską 100 procent. Temperatura nie jest tak wysoka jak w saunie, ale jest bardziej wilgotna, co oznacza, że ​​bardziej się pocisz i czerpiesz inne korzyści.

Chociaż wielu uważa, że ​​łaźnie parowe mogą pomóc złagodzić napięcie mięśni, nie przeprowadzono wielu badań dotyczących tej hipotezy, więc trudno mieć pewność. Jednak ostatnie odkrycia opublikowane w Journal of Human Hypertension wykazały, że jedna 30-minutowa sesja w saunie znacznie obniżyła ciśnienie krwi u 102 osób z co najmniej jednym czynnikiem ryzyka sercowo-naczyniowego. Uważa się również, że pomagają złagodzić niepokój u wielu osób. Wiemy również, że łaźnie parowe mają walory estetyczne dla skóry i włosów.

Łaźnie parowe mogą pomóc „poprawić krążenie krwi poprzez rozszerzenie małych naczyń krwionośnych lub naczyń włosowatych, umożliwiając łatwiejszy przepływ krwi przez ciało i transport tlenu w organizmie”.

Oto czego jeszcze możesz się spodziewać:

Oczyszczanie skóry

Nadmierne pocenie się wywołane przez łaźnie parowe otwiera pory i pomaga oczyścić skórę usuwając wszelkie zanieczyszczenia

Naprawa skóry

Para może naprawiać uszkodzoną tkankę skóry spowodowaną przez rany, takie jak wrzody.

Leczenie trądziku

Łaźnie parowe są często używane do leczenia trądziku ze względu na ich zdolność do usuwania brudu i martwej skóry dzięki ciepłej kondensacji

Usuwanie toksyn

Łaźnie parowe, w przeciwieństwie do saun, nie tylko usuwają zanieczyszczenia z powierzchni skóry, ale także pomagają usunąć wszelkie uwięzione toksyny spod skóry, zapewniając efekt „odtruwania”.

Jak uzyskać najwięcej korzyści z łaźni parowej?

Kluczem do uzyskania zdrowej skóry z łaźni parowej jest konsekwentne i regularne ich używanie, a nie tylko jednorazowe odwiedzanie. Powinieneś spróbować używać jednego około 3 razy w tygodniu i trzymać się około 15 minut na sesję, aby poczuć pełne efekty pary.”

Nie zaleca się używania kremów lub balsamów na skórze przed skorzystaniem z łaźni parowej, ponieważ mogą one zatykać pory i zmniejszać skuteczność pary. Jeśli masz długie włosy, zwiąż je z twarzy, aby wszelkie włosy olejki nie wnikają w otwarte pory.