Bona Mater

mój blog

Uroda Zdrowie

Czy woda cytrynowa może Ci pomóc

Woda cytrynowa od dawna jest chwalona jako cudowny napój zdrowotny, a wiele osób decyduje się na zamianę porannej kawy na wodę smakową. Dzięki twierdzeniom, w tym zdolności wody cytrynowej do przyspieszania metabolizmu, oczyszczania skóry i wspomagania odchudzania , wszystko to brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe.

Czy dodanie odrobiny cytryny do wody naprawdę robi coś poza nadaniem wodzie smaku cytrusów? Poprosiliśmy eksperta, aby raz na zawsze rozwiał plotki i uzyskał ostateczny werdykt.

Czy woda cytrynowa może pomóc w odchudzaniu?

Przejdźmy od razu do sedna: „Nie ma dowodów na to, że picie wody cytrynowej może pomóc w utracie wagi

Ponieważ jednak woda cytrynowa jest tak niskokaloryczny napój, zamiana zwykłej słodkiej herbaty lub soku owocowego na wodę cytrynową oznacza, że spożywasz mniej kalorii, a tym samym zmniejszasz ogólne spożycie kalorii.

Czy woda cytrynowa jest lepsza niż zwykła woda?

Wielu uważa, że woda jest naturalnym środkiem tłumiącym apetyt, a badanie przeprowadzone w 2014 roku na 50 kobietach z nadwagą wykazało, że uczestnicy zgłaszali spadek apetytu po wypiciu 500 ml wody 30 minut przed śniadaniem, obiadem i kolacją.

Jest to zazwyczaj związane z faktem, że picie większej ilości wody może wywołać uczucie sytości, pomagając w ten sposób zmniejszyć dalsze spożycie kalorii. Więc chociaż picie wody z cytryną może pomóc w tłumieniu apetytu, jest to wynikiem picia większej ilości wody – cytryny lub nie.

Czy są inne korzyści z picia wody cytrynowej?

Chociaż picie wody cytrynowej jest korzystne, ponieważ jest niskokaloryczne, poprawia nawodnienie i może promować uczucie sytości, to wszystkie korzyści płynące z picia wody niearomatyzowanej.

Oczywiście, jeśli lubisz go pić, to jako sposób na uzyskanie wystarczającej ilości płynów w czasie upałów może się przydać. Więc jeśli jesteś kimś, kto nie lubi pić czystej wody, dodanie wyciskania cytryny to prosty sposób na zwiększenie nawodnienia .

Jednak poza tym dodaje, że chociaż „często podobno jest to sposób na „oczyszczenie” wątroby, nie ma nauki, która by to potwierdzała, a wątroba nie wymaga „oczyszczania””.

Weź pod uwagę wpływ kwasu z cytryny na zęby – jak wszystko, spożywaj z umiarem”. Chociaż nie ma to większego znaczenia, jeśli delektujesz się tylko dziwnym kawałkiem wody, jeśli szczególnie uważasz, aby cieszyć się cytrusowym smakołykiem, wypłucz usta zwykłą wodą.