Bona Mater

mój blog

Zdrowie

Jak wyleczyć rozstrój żołądka?

Jeśli cierpisz na rozstrój żołądka, może być trudno wiedzieć, co jeść, aby poczuć się lepiej! Dowiedz się, jak załagodzić rozstrój żołądka dzięki tej zdrowej żywności.

Rozstrój żołądka jest najgorszy – niezależnie od tego, czy odczuwasz nieprzyjemne wzdęcia, skurcze czy kłopotliwe wizyty w toalecie, może być wiele powodów, dla których Twój brzuch po prostu nie czuje się dobrze. Niepokój, przejadanie się i nieprzyjemne wirusy żołądkowe mogą powodować bolesne skurcze żołądka, nudności i biegunkę, powodując skurcze żołądka i odwodnienie organizmu. Pomimo bolesnych skurczów i przytłaczających nudności, twoje ciało potrzebuje płynów i składników odżywczych, aby przywrócić mu zdrowie. Natychmiastowa ulga w problemach z brzuszkiem jest kluczowa, a istnieją naturalne, pożywne sposoby na zapewnienie organizmowi tego, czego potrzebuje, aby zaczął się regenerować. Ale kiedy czujesz się kiepsko, może być trudno wiedzieć, jak załagodzić rozstrój żołądka – zwłaszcza jeśli chodzi o wybór odpowiedniego jedzenia. Niektórych pokarmów najlepiej unikać w przypadku rozstroju żołądka, takich jak nabiał, warzywa kapustne, takie jak brokuły i kalafior oraz pokarmy o wysokiej zawartości glutenu – wszystko to może jeszcze bardziej zaostrzyć problem. Istnieją jednak pewne pokarmy, które przyniosą natychmiastową ulgę i złagodzą dokuczliwy brzuszek. Chociaż trzymanie się prostej diety składającej się z suchych krakersów i zwykłych zup może pomóc w chorobach i biegunce, organizm potrzebuje niezbędnych składników odżywczych, aby mógł zacząć się goić. Jeśli chcesz wiedzieć, jak uspokoić rozstrój żołądka, spróbuj włączyć do swojej diety kilka z tych pożywnych, zdrowych przekąsek, aby Twój brzuch mógł zwalczyć nieprzyjemne robaki i szybko rozpocząć proces gojenia.

Banany
Jako naturalny wzmacniacz energii, banany są lekkostrawne i nie podrażniają żołądka. Banany zawierają pektynę, która pomaga naturalnie ujędrnić wypróżnienia, więc jeśli zaczniesz doświadczać napadów biegunki, kilka bananów pomoże uspokoić żołądek i uspokoić nieregularne wypróżnienia. Hit potasu jest również świetny dla organizmu, jeśli nie możesz jeść, ponieważ uzupełni organizm w niezbędne składniki odżywcze.

Jogurt naturalny
Generalnie powinieneś unikać wszystkich produktów mlecznych, jeśli masz rozstrój żołądka, ale jogurt naturalny jest pełen zdrowych bakterii, więc może pomóc zrównoważyć żołądek, gdy źle się czuje. Porcja zwykłego, niesłodzonego jogurtu zwiększy ilość pożytecznych bakterii w żołądku, wspomoże trawienie i zmniejszy nieprzyjemne wzdęcia i obrzęki.

Papaja
Ten tropikalny owoc działa jak natychmiastowy smoczek na brzuch. Chrupanie papai pomaga w zdrowym trawieniu, łagodzi niestrawność, a także zapewnia ulgę w bolesnych zaparciach. Znajdujące się w papai enzymy papaina i chymopapaina rozkładają białka w organizmie. Wspomaga to trawienie i pomaga uspokoić drażliwy brzuch.

Herbata ziołowa
Uspokajające, kojące herbatki ziołowe pomogą organizmowi zrelaksować się, a także złagodzą niepokój. Unikaj napojów na bazie kofeiny, ponieważ tylko pogorszy to problemy z brzuszkiem. Trzymaj się imbiru, rumianku i mięty pieprzowej. Wszystko to pomoże uspokoić żołądek i złagodzić wszelkie bóle brzucha.

Biały ryż
Trzymanie się mdłych, białych potraw, takich jak ryż i zwykłe tosty, to świetny pomysł, gdy twój żołądek nie czuje się dobrze. Ryż jest lekkostrawny, dodatkowo zwiększa wchłanianie płynów w organizmie, pomagając przywrócić zabawny brzuszek do normalnego stanu. Porcja białego ryżu wchłonie płyny podczas biegania, więc działa natychmiastowo, aby złagodzić biegunkę. Skrobia ryżowa zapewni również żołądek ochronną powłokę, uruchamiając proces gojenia i przywracając go do zdrowego stanu.

Imbir
Naturalny środek na nudności i poprawiający zdrowie układu pokarmowego, imbir ma potężny cios, jeśli chodzi o złagodzenie rozstroju żołądka. Jest również niezwykle wszechstronny, więc możesz dodać go do herbaty, wrzucić do wieczornego posiłku, a nawet żuć na surowo, aby odeprzeć niepożądane nudności lub napady wymiotów.