Bona Mater

mój blog

Wydłużenie sezonu dzięki pergoli tarasowej — jak to zrobić?
Dom

Jak przedłużyć sezon ogrodowy dzięki pergoli tarasowej?

Tradycyjnie pergole ogrodowe lub tarasowe kojarzyły się głównie z okresem wiosny i lata, kiedy panowała ciepła i sucha pogoda. Jednak współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na korzystanie z pergoli przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. W jaki sposób można osiągnąć ten cel?

Wydłużenie sezonu dzięki pergoli tarasowej — jak to zrobić?

Pergola tarasowa aluminiowa to inwestycja, która pozwala cieszyć się ogrodem przez cały rok. Dzięki odpowiednio wybranym materiałom, zadaszeniu, ochronie przed wiatrem oświetleniu i ogrzewaniu możesz stworzyć przestrzeń do relaksu i rozrywki, która nie jest ograniczona jedynie do sezonu letniego. Taka możliwość cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co można zauważyć, spoglądając na częstotliwość wyszukiwań w Google takich fraz, jak np. ¨pergola tarasowa poznań¨, czy ¨pergole tarasowe Warszawa¨

Po pierwsze — wybór trwałego materiału

Zacznij od wyboru trwałego materiału konstrukcyjnego. Chociaż drewno może wyglądać pięknie, nie jest ono najlepszym wyborem, ponieważ nie jest tak odporne na wilgoć i zmienne temperatury jak metal. Malowane proszkowo aluminium to doskonały wybór, ponieważ jest odporne na wilgoć, zmienne temperatury i promieniowanie UV. Dodatkowo jest łatwe do czyszczenia i ma nowoczesny design, który pasuje do otoczenia.

Odpowiednie zadaszenie to kluczowy element

Aby korzystać z pergoli przez cały rok, ważne jest, aby miała ona odpowiednie zadaszenie. Pergole lamelowe, których kąt nachylenia można regulować elektronicznie, są idealnym rozwiązaniem. Pozwala to na kontrolowanie ilości światła słonecznego, jakie wpada do pergoli w zależności od pory roku. Możesz całkowicie zamknąć dach w przypadku deszczu lub otworzyć go częściowo, aby cieszyć się słońcem.

Spokój dzięki właściwej ochronie przed wiatrem

Aby zapewnić komfortowy wypoczynek w pergoli, zadbaj o ochronę przed wiatrem. Ruchome ściany z hartowanego szkła lub elektrycznie opuszczane rolety materiałowe stanowią doskonałe rozwiązanie. Szkło można przesuwać na rolkach, a sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Rolety spełniają tę samą funkcję, choć są mniej odporne na warunki atmosferyczne niż szkło. Niektóre konstrukcje mogą być także wyposażone w czujniki deszczu i śniegu, które automatycznie zamykają ściany lub rolety w przypadku niepogody.

Oświetlenie LED — przyjemny nastrój późnym wieczorem

Dobrze oświetlona pergola pozwala korzystać z niej po zmroku i tworzy przytulną atmosferę. System oświetlenia LED jest odporny na wilgoć i dostarcza równomierne światło. Możesz cieszyć się pergolą zarówno w dzień, jak i wieczorem.

Ogrzewanie podczerwienią — ciepło przez cały rok

Aby zapewnić komfortową temperaturę w pergoli przez cały rok, rozważ zainstalowanie paneli grzewczych podczerwieni. Emitują one ciepło, które ogrzewa otoczenie, dzięki czemu możesz cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu nawet w chłodniejsze dni.