Bona Mater

mój blog

Rodzina

Sposoby na przeżycie sześciotygodniowego urlopu bez wydawania fortuny

Zadbaj o to, aby dzieci dobrze się bawiły podczas wakacji szkolnych, korzystając z tych zajęć pozwalających na oszczędzanie pieniędzy i pomysłów na wakacje, które nie rozbiją banku

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci świetnie się bawiły podczas sześciotygodniowego urlopu. Po prostu nie kosztem tego, że przez następne sześć miesięcy będzie można sobie pozwolić na cokolwiek przyjemnego. Według badań firmy Epson, sześciotygodniowe wakacje letnie kosztują rodziców aż 1445,23 GBP na dziecko.

Co więcej, rodzice przyznają, że już po trzech tygodniach zabrakło im zajęć. Dlatego zebraliśmy wskazówki i triki, które musisz znać, aby wypełnić letnie wakacje ekscytującymi zajęciami i rodzinnymi wypadami bez wydawania fortuny.

Idź na piknik

Jedną z największych emocji dla dzieci jest piknik na końcu ogrodu lub w parku, że ​​mamy szczęście, że mamy tak dużo wolnej przestrzeni w Wielkiej Brytanii. Dzieci uwielbiają pomagać w przygotowaniu pikniku i nie zapomnij spakować piłki lub frisbee.

Znajdź trochę wody

Dzieci nigdy nie są szczęśliwsze niż wtedy, gdy mają wodę do zabawy. Dlatego w cieplejsze dni znajdź bezpłatny park rozrywki lub szumiący strumyk. A może zamienisz swój ogród w park wodny ze zraszaczem wodnym? Rodzice nie mają nic przeciwko, gdy dzieci ubrudzą się na boisku rugby, ale często boją się odrobiny deszczu”. Więc załóż kalosze i pozwól im pluskać się w (nieuniknionych) letnich kałużach.

Skorzystaj z lokalnej biblioteki

Lokalne biblioteki mogą być darem niebios w wakacje. Możesz wypożyczyć audiobooki i płyty DVD, a także tradycyjne książki, a wiele bibliotek organizuje Letnie Wyzwania Czytania dla dzieci, a także organizuje odczyty ulubionych książek, takich jak Gruffalo . Biblioteki są również doskonałym źródłem informacji, zwłaszcza na temat bezpłatnych i tanich zajęć w Twojej okolicy – ​​od bezpłatnego pływania po lokalne imprezy rodzinne.

Obozuj

Pozwól dzieciom rozbić namiot w ogrodzie – a jeśli są za małe, by spać w samotności, przyprowadź je tuż przed snem lub dołącz do nich na noc.  Jeśli masz ochotę na więcej przygód, zarezerwuj rodzinny kemping na wakacje. Namioty strącają skarpetki z pokoi hotelowych, jak powie każde dziecko.

Znajdź bezpłatne wydarzenia dla rodzin

Od letnich wystaw naukowych po minifestiwale muzyczne dla rodzin – tego lata w Wielkiej Brytanii jest mnóstwo wolnych dni. Sprawdź swoją lokalną bibliotekę i wyszukaj wydarzenia w Twojej okolicy online. Pamiętaj, że jedzenie poza domem może się sumować, więc weź przekąski, napoje lub piknik.

Znajdź park

Słowo ostrzeżenia: nie używaj słowa „spacer”, jeśli chcesz, aby dzieci były entuzjastycznie nastawione do wycieczki. Zaproponuj polowanie na padlinożerców lub szlak przyrodniczy. Lub pobierz przewodniki po zabawie na świeżym powietrzu od takich firm jak Woodland Trust. 

Szukaj ofert

Niezależnie od tego, czy rezerwujesz wizytę na farmie, parku rozrywki, czy bilet kolejowy, znajdziesz oferty, zarezerwujesz z wyprzedzeniem lub skorzystasz ze zniżek grupowych. Sprawdź wszystko, od paczek płatków śniadaniowych po kupony klubowe Tesco, a jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem, zrób to online.

Pamiętaj też, że jeśli prawdopodobnie będziesz odwiedzać go więcej niż kilka razy w roku, może taniej będzie kupić bilet roczny.